fbpx

Maksilofacijalna Kirurgija

     dr. sc. Matija Mamić, dr. med

     Specijalist maksilofacijalne kirurgije

Estetski i funkcionalni razlozi

RIJEČ DVIJE O MAKSILOFACIJALNOJ KIRURGIJI

Maksilofacijalna kirurgija je grana medicine koja se bavi bolestima koje se nalaze u području lica, čeljusti i usta.
Ova grana medicine je usko povezana s otorinolaringologijom i oralnom kirurgijom. U nekim segmentima ove se grane poklapaju.
Maksilofacijalna traumatologija je subspecijalizacija maksilofacijalne kirurgije koja se bavi ozljedama (npr. ozljede uzrokovane prometnim nesrećama, tupim i oštrim predmetima kao i šakama). Plastična i rekonstruktivna kirurgija glave i vrata je subspecijalizacija maksilofacijalne kirurgije koja se bavi malformacijama (npr. maksilarni prognatizam) i deformitetima (npr. mandibularni prognatizam), kao i rekonstrukcijom lica i vrata nakon opsežnih operacija lica i čeljusti.

Izvor: Wikipedija

KAKO VAM MOŽEMO POMOĆI?

CILJANA POPULACIJA

Operacija kapaka - Blefaroplastika

Podizanje obrva - "Brow Lift"

Uklanjanje (Ekscizija) Promjena kože lica i vrata

Koncept

Trajanje

Trajanje zahvata varira ovisno o složenosti, obično traje između 30 do 60 minuta. Naši stručnjaci osiguravaju da svaki postupak bude što učinkovitiji i ugodniji za Vas.

Šavovi

Vađenje šavi između 5 i 7 (10) dana

Povratak društvenim aktivnostima

Vraćanje aktivnostima nakon 7 dana, fizički napor i znojenje dozvoljeni nakon 3 tjedna

Savjeti za oporavak

Održavanje higijene, korištenje analgetika po potrebi, pridržavanje preporučene terapije. Fizički napor i znojenje dozvoljeni nakon 3 tjedna

ESTETIKA




    Ostanite u kontaktu s nama!

    E-mail poliklinika

    upiti@ars-salutaris.hr

    Telefon

    +385 1 4095 250

    Mobitel

    +385 99 488 7470

    Adresa poliklinike

    Otona Župančića 16, 10000 Zagreb

    F.A.Q.

    Često postavljana pitanja

    Karijes je kronična bolest tvrdih zubnih tkiva koja napreduje u dubinu i širinu sve dok ne razori cijeli zub. Nastaje zbog manjkave oralne higijene i razvoja bakterija koje se hrane ostacima hrane na površini zuba, proizvodeći kiseline koje otapaju zubno tkivo. Ako se ne liječi pravovremeno, može dovesti do ozbiljnih oštećenja zuba.

    Simptomi karijesa uključuju bol pri konzumiranju slatke, vruće ili hladne hrane, osjetljivost zuba, vidljive rupe ili mrlje na zubima te neugodan zadah. Bol se često javlja tek kada karijes probije caklinu i dođe do dentina.

    Karijes se uklanja profesionalnim stomatološkim zahvatom koji uključuje čišćenje zaraženog zubnog tkiva i ispunjavanje kaviteta odgovarajućim materijalom. Postupak se izvodi pod lokalnom anestezijom i posve je bezbolan.

    Neaktivni karijes je karijes koji se zaustavio u razvoju i više ne napreduje. Obično se pojavljuje kao tamna mrlja na zubu i ne zahtijeva trenutno liječenje, ali je važno redovito pratiti stanje kod stomatologa.

    Sprječavanje karijesa uključuje redovito četkanje zuba, korištenje zubnog konca, izbjegavanje pretjerane konzumacije slatke hrane i pića te redovite posjete stomatologu radi profesionalnog čišćenja i pregleda.

    Kamenac na zubima uklanja se profesionalnim čišćenjem kod stomatologa pomoću ultrazvučnih instrumenata. Redovito uklanjanje kamenca pomaže u sprječavanju bolesti desni i nastanka karijesa.

    Pigmentacijske mrlje na zubima su tamne mrlje koje mogu nastati zbog konzumacije obojenih pića, pušenja ili određenih lijekova. Ove mrlje mogu biti estetski problem i često se uklanjaju profesionalnim čišćenjem ili izbjeljivanjem zuba.

    Smeđe mrlje na zubima mogu biti uzrokovane karijesom, pušenjem ili konzumacijom obojenih namirnica. Liječenje uključuje profesionalno čišćenje, ispunjavanje karijesa ili izbjeljivanje zuba, ovisno o uzroku mrlja.

    Oporavak nakon uklanjanja karijesa je brz. Već nakon 2 sata možete se vratiti svojim svakodnevnim aktivnostima. Preporučuje se održavanje oralne higijene, korištenje analgetika po potrebi i pridržavanje preporučene terapije antibioticima kako bi se osigurao brz i učinkovit oporavak.

    Kontakt Informacija

    Trebate Informacije?

    Kontaktirajte nas sa povjerenjem

    Projekt povećanja konkurentnosti stomatološke poliklinike implementacijom softverskog rješenja za praćenje pacijenata. Na temelju svoje misije i vizije Poliklinika Ars Salutaris se opredjeljuje za stalni razvoj kulture kvalitete rada. Poliklinika djeluje u skladu s ISO 9001 standardima kontrole kvalitete, osiguravajući stroge kriterije u pogledu zdravstvene zaštite i upravljanja kvalitetom

    © 2024 Stomatološka Poliklinika Ars Salutaris Zagreb