fbpx

Izbjeljivanje zubi

vAŠA NAJBOLJA VERZIJA - OSMIJEH KOJI BLISTA

RIJEČ DVIJE O IZBJELJIVANJU ZUBI

Znate li da osmijeh od samo četiri stotinke sekunde pokreće emocionalni pozitivni pomak kod našeg sugovornika? Neka vaš osmijeh bude blistav kako biste ga uvijek mogli spremno pokloniti ljudima oko sebe.

Izbjeljivanje zuba je metoda vraćanja prirodne „bjeline“ zuba. Izbjeljivanje zubi svrstavamo u kozmetičko-estetski postupak koji nije neophodan za poboljšanje zdravlja, iako može poboljšati samopouzdanje pacijenta.

Zube je moguće izbijeliti profesionalno u stomatološkoj ordinaciji ili samostalno u kućnim uvjetima po uputama stomatologa.

Indikacije za postupak izbjeljivanja su nezadovoljstvo pacijenta vlastitom bojom zuba te diskoloracije zuba. Obojenja zuba dijelimo na endogena i egzogena tj. unutrašnja i vanjska.
Endogena obojenja su posljedica uzimanja antibiotika u prošlosti (tetraciklini), dentalne fluoroze, stanja poput dentinogenesis i amelogenesis imperfecta, novorođenačke žutice, porfirije itd.
Egzogena obojenja nastaju radi karijesa, tvrdih zubnih naslaga i kamenca, mrlja i pigmentacija od pušenja i učestalog konzumiranja obojenih pića poput kave, čaja, crnog vina i slično.

METODE IZBJELJIVANJA ZUBI

ZOOM IZBJELJIVANJE ZUBI

Ova metoda izbjeljivanja zuba u ordinaciji daje odličan rezultat izbjeljivanja za više nijansi. Tretman traje oko jedan sat i obavlja se u jednoj posjeti.
Princip je aktivacija gela vodik-peroksida pomoću svjetlosti ZOOM lampe koja doprinosi intenzivnijem rezultatu.
Vodikov peroksid prodirući kroz caklinu dopire do dentinske površine gdje raspadom na vodu i kisik počinje kemijska reakcija dodatno pojačana utjecajem svjetlosti. Aktivni kisik je taj koji svojim djelovanjem uklanja obojenja zubi. Postupku prethodi odstranjivanje zubnog kamenca i poliranje zubi kako bismo imali potpuno čiste i suhe površine. Potom se na zubno meso nanosi posebni zaštitni materijal koji se lampom za polimerizaciju stvrdnjava te štiti gingivu od iritacija. Nakon toga se vidljive površine zuba prekrivaju gelom vodikovog peroksida te se uključuje ZOOM lampa za aktivaciju. Ova metoda sastoji se od četiri koraka od kojih svaki traje po petnaest minuta.
Ako je pacijent zadovoljan bojom prije isteka vremena ili ima osjetljivost na hladno, postupak se može prekinuti u svakom trenutku. Kod većine pacijenata zahvat izbjeljivanja zubi ZOOM metodom prođe bez simptoma, dok se kod manjeg broja pacijenata javlja preosjetljivost i neugoda tijekom postupka.
Za održavanje rezultata preporučuje se koristiti individualne udlage s gelom niže koncentracije za kućnu upotrebu. Zubi koji prirodno imaju žuto-smeđu nijansu bolje reagiraju na ovaj postupak od zubi koji su prirodno sivo-plavkaste nijanse.

OPALESCENCE BOOST

Izbjeljivanje zubi odvija se kemijskom reakcijom bez svjetlosne aktivacije lampom. Tretman traje manje od sat vremena.
Aplikaciji gela vodikovog peroksida na zubne površine prethodi pažljiva zaštita zubnog mesa. Rezultat je vidljiv odmah po završetku tretmana, a moguća je prolazna preosjetljivost zubi.

LASERSKO IZBJELJIVANJE ZUBI

Laserske zrake služe za aktivaciju vodikovog peroksida koji izbjeljuje zube. Tretman traje oko sat vremena te je moguće izbijeliti zube za dvije do tri nijanse.
Moguća je prolazna osjetljivost zubi na hladno nakon postupka.

IZBJELJIVANJE JEDNOG DEVITALIZIRANOG ZUBA

Devitaliziran (“mrtav”) zub potamnio nakon endodoncije (“vađenja” živca) može se izbijeliti tzv. unutrašnjim izbjeljivanjem kako bi se vratila estetika zubnog niza. Iako ta metoda pruža zadovoljavajući rezultat, postupak je potrebno ponavljati otprilike svakih godinu i pol do dvije.
U otvor sa stražnje strane zuba unosi se gel karbamid peroksida ili smjesa hidrogena i natrijum perborata koji izbjeljuju avitalni zub iznutra. Ako je u pitanju postavljanje smjese hidrogena i natrijum perborata u zubnu komoru (tzv. Walking bleach tehnika), trebalo bi dolaziti u ordinaciju svaka dva dana na zamjenu ovog materijala u zubu.

IZBJELJIVANJE POTAMNJELOG ZUBA NAKON TRAUME

Nakon traume često je krvarenje u zubu i propadanje zubnog živca. Kako se razgrađuje krv koja ulazi u dentinske kanaliće tako se talože njeni raspadni produkti zbog kojih zub poprima sivkastu boju.
Nakon završetka liječenja tog zuba i punjenja zubnog kanala može se izvršiti izbjeljivanje zuba. Postupak se sastoji u aplikaciji gela za izbjeljivanje u zubnu komoru te privremeno zatvaranje zubnog otvora materijalom za ispun.
Nakon ponovljenog postupka do postizanja željene nijanse pristupa se izradi definitivnog ispuna na tom zubu.

OSNOVNI PODACI

Uživajte u bezbolnom tretmanu uz vrhunsku njegu

Naša poliklinika vam nudi najnovije stomatološke tretmane prilagođene vašim potrebama. Svaki zahvat traje između 15 minuta i 2 sata, uz upotrebu lokalne anestezije za vašu udobnost. Već nakon kraćeg vremena možete se vratiti svojim svakodnevnim društvenim aktivnostima, bez ikakvih smetnji.

Trajanje

Trajanje zahvata varira ovisno o složenosti, obično traje do 60 minuta. Naši stručnjaci osiguravaju da svaki postupak bude što učinkovitiji i ugodniji za Vas.

Anestezija

Odmah se možete vratiti svojim svakodnevnim aktivnostima.

Povratak društvenim aktivnostima

Već nakon samo 1 dana možete se vratiti svojim svakodnevnim aktivnostima.

Savjeti za oporavak

Pridržavanje uputa stomatologa.




    Prijavite se za Vaš prvi besplatni pregled

    E-mail poliklinika

    upiti@ars-salutaris.hr

    Telefon

    +385 1 4095 250

    Mobitel

    +385 99 488 7470

    Adresa poliklinike

    Otona Župančića 16, 10000 Zagreb

    Kontakt Informacija

    Trebate Informacije?

    Kontaktirajte nas sa povjerenjem

    Projekt povećanja konkurentnosti stomatološke poliklinike implementacijom softverskog rješenja za praćenje pacijenata. Na temelju svoje misije i vizije Poliklinika Ars Salutaris se opredjeljuje za stalni razvoj kulture kvalitete rada. Poliklinika djeluje u skladu s ISO 9001 standardima kontrole kvalitete, osiguravajući stroge kriterije u pogledu zdravstvene zaštite i upravljanja kvalitetom

    © 2024 Stomatološka Poliklinika Ars Salutaris Zagreb